Mobil Kaza Tutanağı Nasıl Hazırlanır?

Mobil Kaza Tutanağı Nasıl Hazırlanır?Mobil Kaza Tutanağı Yeni Arayüzü ve Geliştirilmiş Yeni Özellikleriyle Yayında.

Devreye alındığı tarihten bu yana kullanıcılarından büyük ilgi gören Mobil Kaza Tutanağı uygulaması, yenilenen arayüzüyle sigortalıların ve sürücülerin beğenisine sunuldu.

Görsel açıdan çok daha zengin arayüzlerin kullanıldığı uygulamada, bunun yanında birçok heyecan verici yenilik de bizleri bekliyor. Peki nedir bu yenilikler?

Yeni Anasayfa:

Uygulamanın anasayfası ve menü erişimleri tamamen değiştirildi. Menüler hızlı erişim için altbara alındı.​

Kaza Yoğunluk Haritası:​

Uygulama artık her an kullanabileceğiniz faydalı bilgiler ile açılıyor. Kaza yoğunluk haritası ile yakınınızdaki kazaları görebilir, en yakın tamirhane, sigorta şirketleri ve hastanelerin iletişim bilgilerine ulaşabileceğiniz gibi yol tarifi de alabilirsi​niz.


Kullanılabilir, Basit Ekranlar:

Kullanıcı dostu arayüzler sayesinde herkesin uygulamayı rahatlıkla kullanması hedeflendi ve tüm ekranlar ekran özelinde tek tek incelenerek değiştirildi ve sadeleştirildi. Her ekranda tek bir işlem yapılması temel esas alındı. Böylece kullanıcı dostu yeni ekranlar oluştu.​


Yol gösterici ekranlar:

Uygulamanın her ekranına kullanıcı yönlendiren mesajlar eklendi, kaza fotoğrafının nasıl çekileceğinden tutun, hangi işlemin nasıl yapılacağına kadar tüm bilgilerin kullanım sırasında kullanıcıya verilmesi sağlandı.

Video çekim özelliği:

Kaza analizinin daha kolay yapılabilmesi için uygulamaya eklenen video özelliği ile, kullanıcının kaza yerine ait kısa bir video çekmesine olanak verildi. Video özelliği ile birlikte birçok ayrıntı kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir.

Gelişmiş Profil:

Gelişmiş profil özelliği sayesinde kaza anındaki işlemler büyük bir ölçüde azalıyor. Önceki Mobil Kaza Tutanağı versiyonunda yalnızca sigortalı bilgilerinin girilebildiği profil adımında, artık yeni versiyon ile birlikte tüm sürücü bilgileri, ehliyet resimleri ve ruhsat resimleri girilebiliyor. Böylece kaza anında geriye sadece kaza yorumunun yapılması ve senaryo çizimi kalıyor. Kağıt tutanak ile 100 dakika süren işlemler Mobil Kaza Tutanağı ile 5 dakikaya iniyor. Mobil Kaza Tutanağını indiren sürücüler profil bilgilerini kaydettiklerinde çok daha kısa sürede işlemlerini tamamlayabiliyorlar.​​

Profil Paylaş, SHAKE IT:

Yeni Mobil Kaza Tutanağı tasarımının en heyecan verici özelliği Profil Paylaş özelliğidir. Önceki versiyonda sadece giriş yapılan telefondaki profil bilgileri alınırken, yeni versiyonda kazaya karışan araç sayısı kaç olursa olsun, eğer diğer sürücülerde de bu uygulama varsa ve profillerini oluşturmuşlarsa, telefonlarını sallamaları (shake) bilgilerin aktarımı için yeterli olmaktadır. Bu işlem yapıldığı anda tüm bilgiler otomatik olarak diğer telefona aktarılmakta, böylece tutanak doldurma süreleri minimum seviyelere inmektedir. Böylece maddi hasarlı kazalardan kaynaklanan trafik sıkışıklığının büyük ölçüde önüne geçilecektir.

Yeni Senaryo Çizim Ekranı:

Yeni senaryo çizim ekranı ile artık kazanın nasıl gerçekleştiği çok daha kolay bir şekilde canlandırılabiliyor. En çok kaza yapılan 8 yol tipi ile önce kazanın gerçekleştiği yol tipi seçiliyor; sonrasında bu senaryo üzerine yerleştirilen araçlar ile kaza anı kolaylıkla senaryolaştırılabiliyor. Eklenen yeni bir özellik ile, varsa trafik işaretleri de senaryo üzerine kolay bir şekilde ilave edilebiliyor.

Değişiklik / Onay Ekranı:

Tüm bilgiler girildikten sonra artık sürücülere girdikleri verileri gösteren Değişiklik / Onay adımı da mevcut. Bu sayede sürücüler, girdikleri verileri daha kolay bir şekilde kontrol edebilir, değişiklik gerektiren durumlarda hızlıca ilgili ekrana erişebilirler. Tutanak tamamlandıktan sonra da yapılması gerekenler ile ilgili bilgiler sürücüler ile paylaşılmakta ve gereken yönlendirmeler yapılmaktadır.​​​

Mobil Kaza Tutanağı: Sektörün Haklı Gururu!

Mobil Kaza Tutanağı uygulaması her geçen gün artan faydalarıyla sektörün gururu olmaya devam ediyor. Siz de hemen uygulamayı indirebilir ya da daha önce indirdiyseniz uygulamayı güncelleyerek yeni versiyonun tüm faydalarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.​Uygulamayı indirmek için lütfen aşağıdaki ikonlara tıklayınız...

Konular