Kirmizi isikta gecmenin cezasi kac para?

Kirmizi isikta gecmenin cezasi kac para?Kırmızı ışıkta geçmenin cezası ne kadar? Kırmızı ışık cezası ne zaman gelir? Kırmızı ışık cezasının erken ödeme ile ne kadar olur? Kırmızı ışık cezası eds, Kırmızı ışık ihlaliyle ilgili tüm sorulara cevaplar yazımızda.

Kırmızı Işık İhlali; kırmızı ışık yanarken trafik ışığını görmeden veya kasti bir şekilde kırmıı ışık yanarken geçen araç sürücüleri kırmızı ışıkta geçme ihlalini yapmış sayılırlar.

Ayrıca ülkemizde yaşanan ölümlü veya yaralanmalı trafik kazalarının bir kısmı kırmızı ışık ihlalinden kaynaklanmaktadır.

Kırmızı ışıkta geçmenin cezası nedir?

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücülere 2017 yılı için 206 TL ceza kesilir. Kişi tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içinde öderse ceza %25 düşecek ve 154,5 TL olacaktır ayrıca eğer trafik polisi tarafından kesilirse sürücünün ehliyetinde 20 ceza puanı işlenir. Eğer EDS ile kırmızı ışıkta geçerseniz ceza puanı olmaz.

Kırmızı ışıkta geçtim, ceza ne zaman gelir?

Kırmızı ışık ihlali cezaları yaklaşık 1 hafta-10 gün içinde ikametgah adresinize gelir. Eğer kırmızı ışık ihlali cezası 10 gün içinde gelmezse mahkemeye başvurma hakkınız vardır. Aracınıza ya da size kırmızı ışık cezası kesilip kesilmediğini, E-devlet, trafik genel müdürlüğü ya da internet mtv vergi dairesi üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

Kırmızı ışıkta geçerek hem kendinizi hem de diğer masum insanları tehlikeye atmayın, dikkat edin. Hayatlar bu kadar ucuz olmasın.

Konular